Wyniki konkursu #MojaAplikacja

Do 24 lutego mogliście przesyłać swoje pomysły na usprawnienie naszych aplikacji. Dotarło do nas aż 1500 zgłoszeń, a każde z nich jest na wagę złota. Nie trudno się więc dziwić, że wybór czterech najlepszych był dla nas sporym wyzwaniem. Ciekawi Was, jakie pomysły wygrały?

Inteligentni użytkownicy = inteligentna aplikacja

Dziękujemy za wszystkie przesłane przez Was sugestie. Pochyliliśmy się nad każdą z nich, dzięki temu już wiemy, czego oczekujecie od naszej aplikacji i wkrótce zajmiemy się wdrożeniem nowych funkcjonalności. Zgłoszenia nagrodziliśmy w czterech kategoriach.

Kosmiczna innowacja

Zaczynamy nietypowo, bo od przyznania nagrody specjalnej. Pierwszy bon o wartości 1000 zł otrzymuje Tomasz Kamiński. Rzecz jest o tyle ciekawa, że Tomasz przysłał nam pomysł na innowację... którą od jakiegoś czasu planujemy wdrożyć. O co chodzi konkretnie? Tego wolelibyśmy nie zdradzać, aby nie psuć niespodzianki, o której dowiecie się już wkrótce. Tak czy inaczej uznaliśmy, że propozycja Tomasza zasłużyła na nagrodę główną, choć przyznajemy mu ją niejako poza kategoriami konkursowymi. Tym bardziej, że zaczerpnęliśmy z niej kilka pomysłów, aby udoskonalić naszą "tajemniczą" innowację.

Przechodząc jednak do kategorii "kosmicznej innowacji", wybraliśmy pomysł Krzysztofa Nowaka, który postawił na Waszą fachowość i otwartość. Krzysztof zaproponował stworzenie funkcjonalności, która łączy w sobie elementy wzajemnej pomocy i budowania x-komowej społeczności. Sama idea sprowadza się do wymiany informacji o konkretnym produkcie między użytkownikami, którzy go posiadają, a tymi, którzy dopiero zastanawiają się nad jego zakupem. Wierzymy, że dzięki takiej innowacji liczba trafionych zakupów znacząco wzrośnie, tym bardziej, że koncepcja Krzysztofa zakłada nagradzanie wartościowych porad i pomocnych opinii.

konkurs moja aplikacja
 

Podobne pomysły zgłosiło jeszcze kilka osób. Krzysztof otrzymuje od nas kod o wartości 1000 zł, ponieważ przedstawił najwięcej istotnych dla nas korzyści. Pozostałym osobom postanowiliśmy jednak przyznać dodatkowe wyróżnienia w postaci kodów 200 zł, które nie były przewidziane w konkursie. W gronie wyróżnionych znalazły się następujące osoby: Agnieszka Brzenk, Kacper Kuchar, Jacek Matuszewski, Adam Nowosad i Monika Stefańczyk.

Mała wielka zmiana 

Kod o wartości 1000 zł otrzymuje Marcin Rękas, który przedstawił nam koncepcję utworzenia zakładki z kodami rabatowymi. Mała zmiana, a jakże użyteczna, idealnie wpisująca się w kategorię, w ramach której została nagrodzona.

konkurs moja aplikacja kody rabatowe
 

Idealny dla x-kom

W tej kategorii nagrodziliśmy pomysł o stworzeniu osobnej zakładki z produktami outletowymi. Jest to o tyle ciekawa propozycja, że o zakupie znajdujących się tam produktów decydowałyby licytacje. A więc Panie i Panowie – zakładka „Outlet” po raz pierwszy, po raz drugi i… po raz trzeci. Kod o wartości 1000 zł wędruje w ręce Miłosza Tomaszewskiego.

Konkurs moja aplikacja zakładka outlet
 

Idealny dla al.to

A teraz przerwa na reklamę. Jako idealne dla al.to uznaliśmy bowiem rozwiązanie zaproponowane przez Anetę Zaczyńską, która zasugerowała, aby umieścić w aplikacji zakładkę z produktami reklamowanymi w telewizji. Szklany ekran wciąż ma wielu odbiorców, sama Aneta zaś  wiele powodów do radości, bo to do niej trafia kod o wartości 1000 zł. Kto wie, być może to właśnie telewizyjne reklamy pomogą jej podjąć decyzję, na jaki produkt go wymieni.

konkurs moja aplikacja idealne dla al.to
 

Dla kogo wyróżnienia?

To nie koniec nagród, bo wyróżniliśmy jeszcze 30 pomysłów, które uznaliśmy za najciekawsze. Ich autorzy otrzymają od nas kody o wartości 100 zł. A oto oni: Ola Czakiert, Konrad Ewkiewicz, Michał Flasiński, Jakub Florczyk, Oskar Gołąbek, Tomasz Jasnos, Jakub Jurczyk, Tomasz Kamiński, Patryk Kasprzak, Jakub Łucka, Michał Kołaczkiewicz, Natan Kucharczyk, Radosław Kundera, Sandra Makowiec, Emil Matelski, Adam Matusz, Patryk Misiołek, Rafał Murzacz, Sylwek Niewiński, Paweł Noga, Martin Odyjas, Paweł Parkita, Mateusz Pieczykolan, Wojciech Pienkowski, Marcin Podsiadły, Marcin Skupień, Remigiusz Szatkowski, Kajtek Zieliński, Grzegorz Żak i Dawid Żelazny.

Znaleźliście swoje nazwiska wśród laureatów? Już wkrótce poinformujemy Was mailowo, jak odebrać nagrodę. Wszystkim uczestnikom natomiast raz jeszcze bardzo dziękujemy. Razem tworzymy coś niezwykłego 😊
 

Jeśli natomiast nie macie jeszcze aplikacji x-kom, możecie ją z łatwością pobrać z App Store albo Google Play.