Czy wiesz, że SteelSeries Rival 105 kupisz tylko w x-kom?

Wiele wskazuje na to, że mysz SteelSeries Rival 105 ma szansę stać się hitem wśród gryzoni komputerowych w cenie do 100 zł. I choć kwota jest niewygórowana, otrzymujesz mechaniczne przełączniki Omron, podświetlenie RGB oraz sensor optyczny S3059-SS, będący dziełem Pixart. A co najważniejsze, Rival 105 jest dostępny tylko w x-kom.

Konstrukcja SteelSeries Rival 105

Zaokrąglona dokładnie tam, gdzie trzeba obudowa – od tego trzeba zacząć opis myszy SteelSeries Rival 105. Jej klasyczny design ma niemal centralnie umieszczoną wypukłość, która utrzymuje nadgarstek w ergonomicznej pozycji, a który niweluje bóle po wielogodzinnym boju.

Mysz jest niemal idealnie symetryczna. Niemal, bo na lewej krawędzi znajdują się dwa przyciski, służące choćby do sprawniejszej nawigacji w przeglądarce internetowej. Ich umiejscowienie bezwzględnie definiuje model Rival 105 jako mysz dla praworęcznych.

Gry odwrócisz mysz na grzbiet, zobaczysz naprawdę duże ślizgacze, co może być pewnym zaskoczeniem w tym przydziale cenowym. Mówimy rzecz jasna o pozytywnym zaskoczeniu.

SteelSeries Rival 105 sklep

Sensor optyczny S3059-SS i przełączniki Omron

Wspomniany wyżej sensor pracuje w zakresie od 250 do 4000 dpi, a zmian dokonujesz skokowo, zgodnie ze zdefiniowanymi progami. Tak szeroki zakres regulacji umożliwia dokładne dopasowanie czułości do konkretnej gry, a nawet indywidualnego stylu walki. Inaczej walczy się przecież w RTS-ach, gdzie warto błyskawicznie przenosić kursor między jednostkami a lokacjami. Inaczej w strzelankach, w których precyzja prowadzenia ognia definiuje wynik starcia.

Wsparciem dla sensora są mechaniczne przełączniki Omron, zlokalizowane pod duetem głównych przycisków. Każdy z nich wytrzymuje do 20 milinów naciśnięć, zapewniając setki starć bez obaw o słabszy odbiór komend wydawanych za pośrednictwem myszy.

Rival 105 i SteelSeries Engine

Przyciski myszy SteelSeries Rival 105 dają się zaprogramować, zyskując funkcje przydatne w grach – skróty i makra. Wystarczy, że uruchomisz aplikację SteelSeries Engine, a tam kilkoma kliknięciami zdefiniujesz nowe role przycisków myszy.

SteelSeries Engine pozwala ponadto na zmianę dpi, akceleracji, jak również częstotliwość odświeżania. Prawdziwe rarytasy dla bardziej doświadczanych użytkowników.

Poznaj mysz SteelSeries Rival 105