Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Apple iPhone 12 oficjalnie zaprezentowany. Wszystkie wersje z łącznością 5G

Apple iPhone 12 oficjalnie zaprezentowany. Wszystkie wersje z łącznością 5G

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowało nowe modele iPhone 12. Smartfon pojawi się w aż 4 różnych wersjach – każda z łącznością 5G. Gigant z Cupertino zaprezentował także inteligentny głośnik Apple HomePod Mini oraz standard i akcesoria MagSafe. Poznaj nowe urządzenia Apple.

Apple iPhone 12 w czterech wariantach

Nowe smartfony od Apple pojawią się w aż 4 różnych wersjach:

  • iPhone 12 Mini z ekranem 5,4"
  • iPhone 12 z ekranem 6,1"
  • iPhone 12 Pro z ekranem 6,1"
  • iPhone 12 Pro Max z ekranem 6,7"

Każda wersja iPhone’a 12 będzie charakteryzować się łącznością 5G i odświeżonym wyglądem. Apple bowiem powróciło do eleganckich krawędzi znanych m.in. z iPhone'a 4 czy najnowszego Apple iPada Pro. Wszystkie nowe smartfony Apple posiadają wyświetlacz Super Retina XDR, który chroni warstwa Ceramic Shield – zwiększając czterokrotnie odporność na upadki urządzenia.

Za wydajność iPhone’a 12 odpowiada 6-rdzeniowy procesor A14 Bionic, który będzie szybszy nawet do 50% niż jakikolwiek inny smartfon. Jego litografia wyniesie 5 nm, co oznacza, że iPhone 12 będzie pierwszym smartfonem w historii z tego typu jednostką.

iPhone 12 oraz iPhone 12 Mini pojawi się w 5 kolorach: czarnym, białym, czerwonym, zielonym i niebieskim. iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max będą dostępne w 4 kolorach: pacyficznym, złotym, srebrnym i grafitowym.

Premiera Apple iPhone 12

Data premiery iPhone 12

Apple iPhone 12 oraz Apple iPhone 12 Pro będzie można zamawiać w przedsprzedaży od 16 października, natomiast do sprzedaży trafi 23 października.

Apple iPhone 12 Mini oraz Apple iPhone 12 Pro Max będzie można zamawiać w przedsprzedaży od 6 listopada, natomiast do sprzedaży trafi 13 listopada.

Standard i akcesoria MagSafe

Apple oprócz nowych smartfonów zaprezentowało także MagSafe – standard szybkiego ładowania bezprzewodowego. Można dzięki niemu bezprzewodowo ładować iPhone’a 12, a wbudowane magnesy sprawiają, że smartfon w łatwy sposób łączy się z ładowarką. Dodatkowo Apple wypuściło serię akcesoriów MagSafe w postaci nowych etui, portfeli i ładowarek do iPhone’a 12.

Podsumowanie konferencji Apple

Wydarzenie można ponownie obejrzeć na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube. Na portalu Geex pojawiła się także obszerna relacja z premiery iPhone 12.

Zobacz wszystkie modele iPhone 12