Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
17 lat na rynku
15 dni na zwrot towaru
odbiór osobisty za 0 zł
Drukuj
Do porównania
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 1
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 2
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 3
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 4
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 5
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 1
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 2
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 3
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 4
MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4) - 281628 - zdjęcie 5
Drukuj
Do porównania

MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4)

od: MSI|kod x-kom: 281628
 • Obsługiwane procesory:Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3, Intel Celeron, Intel Pentium
 • Format:mATX
 • Gniazdo procesora:Socket 1151
 • Chipset:Intel H110
specyfikacja MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4)
Przewiń do pełnej specyfikacji
Oszczędź 30,00 zł
219,00 zł
189,00 zł
Drukuj
płyta główna

PRO Series
Z nami twoje życie będzie łatwiejsze

Płyty główne z serii PRO zmieszczą się we wnętrzu obudowy każdego komputera. Jakość, której można zaufać, najwyższa wydajność i pomysłowe rozwiązania dla biznesu to kluczowe cechy tych płyt. Przyspiesz i usprawnij rozwój swojego biznesu za sprawą wyjątkowo stabilnych, niezawodnych i trwałych płyt głównych z serii PRO.

MSI H110M PRO-D
DDR4

DDR4 Boost
Niezrównana wydajność i stabilność pamięci

W tradycyjnych systemach pamięci sygnały są często zniekształcane przez zakłócenia elektromagnetyczne generowane przez inne podzespoły komputera lub płyty głównej. Z tego powodu odczyt danych z pamięci może odbywać wolniej lub może być niestabilny. Firma MSI wprowadziła technologię DDR4 Boost, w której zoptymalizowano przebieg sygnałów pamięci i całkowicie odizolowano obwody pamięci od reszty podzespołów. Taka konstrukcja płyty głównej sprawia, że sygnały pamięci nie będą zakłócane, dzięki czemu uzyskać można optymalną wydajność oraz wysoką stabilność systemu.

MSI H110M PRO-D DDR4 Boost
software

UEFI BIOS
Bezpieczne i niezawodne rozwiązanie

Nowa generacja UEFI BIOS została całkowicie przebudowana i wyposażona w wiele przydatnych i wykorzystywanych przez producentów komputerów funkcji. Począwszy od funkcji M-Flash ułatwiającej flashowanie BIOS-u do zaawansowanej ochrony danych i bezpieczeństwa systemu. CLICK BIOS udostępnia narzędzia do pełnej ochrony i optymalizacji systemu.

Dzięki przemyślanej konstrukcji i optymalizacji dla Windows 10, CLICK BIOS stał się wyjątkowo szybki. Dzięki zmniejszeniu ilości grafiki wykorzystywanej w interfejsie UEFI, BIOS uruchamia się szybciej i szybciej reaguje na polecenia podczas zmiany ustawień. Przemyślana kategoryzacja i pogrupowanie funkcji sprawiają, że jest to najprostszy w obsłudze BIOS jaki można znaleźć na rynku.

MSI H110M PRO-D UEFI BIOS
internet

Stabilna i bezpieczna praca w sieci
Gigabtiowa karta sieciowa

Gigabitowe karty sieciowe, w które wyposażone są profesjonalne płyty główne firmy MSI oferują szybką, niezawodną i bezpieczną pracę w sieci.

Dołączone, łatwe w użyciu oprogramowanie Network Genie pozwala na szybką optymalizację przepustowości

 • Możliwość zmiany priorytetu ruchu sieciowego dla poszczególnych aplikacji
 • Oprogramowanie idealnie wspomaga synchronizację danych i pracę w systemach chmurowych
MSI H110M PRO-D Gigabtiowa karta sieciowa
chmura danych

M-Cloud
Współdzielenie Wi-Fi i danych

MSI M-Cloud to wygodny i bezpieczny sposób na przechowywanie plików w chmurze. Dzięki przyjaznemu, łatwemu do nauczenia się interfejsowi użytkownika, M-Cloud upraszcza konfigurację ustawień niezbędnych do obsługi środowisk chmurowych. W ten sposób z łatwością można stworzyć i zarządzać własną chmurą. M-Cloud może również służyć do nawiązywania połączenia pomiędzy komputerem a punktem dostępowym. Wykonując kilka prostych czynności, można też łatwo i wygodnie udostępnić sieć bezprzewodową lub łącze internetowy innym urządzeniom.

MSI H110M PRO-D MSI M-Cloud
wytrzymałość

Military Class 4
Komponenty 4. klasy militarnej

Dławiki DARK CHOKE
W dławikach Dark Choke specjalna konstrukcja rdzenia pozwala obniżyć temperaturę pracy przy zachowaniu wysokiej wydajności prądowej, lepszej efektywności energetycznej i stabilności.

Kondensatory SOLID CAP
W konstrukcji kondensatorów Solid CAP zastosowano aluminiowy rdzeń. Dzięki temu oraz dzięki swojej japońskiej solidności wykonania doskonale nadają się one do produkcji high-endowych płyt głównych. Kondensatory Solid CAP charakteryzują nie tylko niską zastępczą rezystancją szeregową (ang. Equivalent Series Resistance – ESR), ale również mogą one bezproblemowo pracować ponad 10 lat.

MSI H110M PRO-D Komponenty 4. klasy militarnej
bezpieczeństwo ochrona

Guard-Pro
Pięciokrotna ochrona

Ochrona przed wilgocią
Zmniejszenie absorpcji wilgoci zapobiega powstawaniu efektu „przewodzącego anodowego włókna”. Płytka drukowana pozbawiona tego zabezpieczenia może mieć 10-krotnie wyższy współczynnik awaryjności.

Ochrona przed wysoką temperaturą
Wszystkie kluczowe komponenty stosowane na płytach głównych MSI przeszły testy zgodne z wojskowymi normami, dzięki czemu uzyskano pewność, że będą one stabilnie pracować nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zabezpieczenie obwodów elektrycznych
Starannie dobrane materiały, wielowarstwowa konstrukcja płytki drukowanej oraz ekranowanie komponentów sprawiają, że na płytach głównych MSI wszystkie obwody elektryczne są bardzo dobrze zabezpieczone.

Ochrona ESD
Wszystkie porty We/Wy (ang. I/O) są chronione przed zagrożeniem związanym z wyładowaniami elektrostatycznymi (ang. ElectroStatic Discharge – ESD).

Ochrona EMI
We wszystkich płytach głównych MSI, zgodnie z amerykańskimi restrykcyjnymi przepisami FCC (Federal Communications Commission) zmniejszono emisję generowanych przez urządzenie zakłóceń elektromagnetycznych (ang. ElectroMagnetic Interference – EMI) oraz zredukowano wpływ tych zakłóceń na pracę urządzenia.

MSI H110M PRO-D Guard-Pro
energia

Wzmocnione zabezpieczenia procesora przed przepięciem
Prosta diagnostyka

Wbudowane w płytę główną zabezpieczenia przeciwprzepięciowe chronią procesor i inne komponenty przed uszkodzeniami związanymi z przepięciem i zwarciem. Czerwona dioda znajdująca się tuż obok 24-pinowego złącza zasilania procesora informuje użytkownika o tym, że zabezpieczenie przeciwprzepięciowe jest aktywowane, dzięki czemu łatwiej można rozwiązać pojawiające się problemy.

Dioda LED MSI EZ Debug to proste narzędzie diagnostyczne zbudowane na bazie 3 diod LED, które wskazuje poprawność pracy procesora /pamięci /karty graficznej przy każdym uruchomieniu komputera. Za pomocą diod łatwo zidentyfikować źródło problemu i wrócić szybko do pracy. MSI H110M PRO-D Wzmocnione zabezpieczenia procesora przed przepięciem
karta graficzna

System VGA Armor
Wzmocnione sloty PCI Express

Wraz ze wzrostem rozmiarów i masy nowoczesnych, najbardziej zaawansowanych kart graficznych, tradycyjne gniazda PCI-Express często podczas montażu kart wyginają się, a nawet łamią. System MSI VGA Armor, to wzmocniona konstrukcja slotu PCI-Express na płycie głównej, w której większą wytrzymałość mechaniczną uzyskano dzięki zastosowaniu większej liczby punktów lutowniczych. W ten sposób nie musisz się już martwić o to, że ciężka karta graficzna uszkodzi slot.

MSI H110M PRO-D System VGA Armor
chłodzenie

Globalna kontrola wentylatorów
Rewolucyjny interfejs

Dzięki rewolucyjnemu i łatwemu w użyciu interfejsowi, system globalnej kontroli wentylatorów pozwala sprawować pełną kontrolę nad wszystkimi wentylatorami podłączonymi do płyty głównej, dzięki rewolucyjnej i łatwego w użyciu interfejsu.

 • Pełna kontrola wentylatorów za pośrednictwem 4-pinowych złączy dla wentylatorów
 • Monitoring w czasie rzeczywistym temperatury i prędkości obrotowej wentylatorów
 • Intuicyjny, łatwy w obsłudze interfejs oprogramowania sterującego
 • Możliwość ustawiania profili
 • Zapis logów dotyczących wartości temperatury, napięcia i prędkości obrotowej wentylatorów
MSI H110M PRO-D Globalna kontrola wentylatorów
elegancki wygląd

Intel® Small Business Basic
Korzyści płynące z nowego rozwiązania

Intel® SBB to wyjątkowe, konfigurowalne rozwiązanie, które pomaga zwiększyć bezpieczeństwo danych w małych firmach, zmaksymalizować produktywność pracowników oraz zwiększyć wydajność komputerów biurowych.

Prosty i intuicyjny interfejs, który poprawia bezpieczeństwo i wydajność pracy dzięki takim funkcjom jak: bloker portów USB, współdzielenie ekranu, udostępnianie plików i czat. MSI H110M PRO-D Intel Small Business Basic
głośniki stereo

Technologia Audio Boost
Studyjna jakość dźwięku

Dzięki technologii Audio Boost i wykorzystaniu podzespołów audio wysokiej jakości, firma MSI jest w stanie zapewnić najwyższą jakość generowanego dźwięku. Dzięki temu możesz cieszyć się krystalicznie czystym, 6-kanałowym dźwiękiem i muzyką lub dźwiękiem bądź muzyką odtwarzaną ze słuchawek o wysokiej impedancji, który zapewni Ci prawdziwą przewagę w grach.

Izolowane obwody audio
Układ Audio Boost działa niczym oddzielna karta dźwiękowa dzięki fizycznemu odseparowaniu obwodów audio.

Kondensatory audio firmy Chemi-Con
Dostarczają krystalicznie czysty dźwięk o wysokiej wierności cechujący się wyjątkową akustyką i realizmem.

Oddzielne warstwy audio
Równa i doskonała jakość dźwięku zarówno dla lewego, jak i prawego kanału dźwięku uzyskane dzięki zastosowaniu oddzielnych warstw dla obu kanałów na płytce drukowanej.

Redukcja trzasków
System Audio Boost chroni uszy przed denerwującymi, głośnymi trzaskami pojawiającymi się po podłączeniu lub odłączeniu urządzeń do komputera bądź podczas jego wyłączania i włączania.

Wyjścia audio 5.1 7.1 z przodu
Dzięki wysokiej jakości złączom audio można uzyskać najlepszy możliwy do osiągnięcia sygnał wyjściowy z mniejszym prawdopodobieństwem powstania zniekształceń.

Przednie wyjście słuchawkowe
Wygodne korzystanie z wyjścia audio znajdującego się na przednim panelu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wzmocnionego sygnału dźwiękowego.

MSI H110M PRO-D Technologia Audio Boost
usb

2x przednie złącze USB 3.1 GEN1
Podwójne zabezpieczenie ESD

Dzięki pomysłowo ulokowanym przednim złączom USB 3.1 Gen1, które dostępne są na płytach głównych MSI, można bez problemu podłączyć bezpośrednio z przodu komputera maksymalnie do dwóch urządzeń USB 3.1 Gen1. W ten sposób można łatwo skorzystać z szybkiej magistrali USB bez konieczności używania znajdujących się z tyłu komputera trudnodostępnych portów USB.

Znajdujące się z przodu na płytach MSI złącza USB 3.1 Gen1 są zabezpieczone przez zestaw układów, które zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym przez wyładowania elektrostatyczne (ESD) podczas podłączania lub odłączania urządzeń USB.

MSI H110M PRO-D Podwójne zabezpieczenie ESD
projektor

Wsteczna obsługa złącza DVI
Obsług aprofesjonalnych urządzeń

Aby zapewnić obsługę profesjonalnych monitorów, telewizorów, projektorów i innych wyświetlaczy, opisywaną płytę główną firmy MSI wyposażono w złącze DVI. Bez względu na to, jaki typ ekranu chcesz połączyć do komputera za pośrednictwem karty graficznej lub zintegrowanego z płytą główną MSI złącza wideo, dzięki wstecznej kompatybilności będzie to możliwe.

MSI H110M PRO-D Wsteczna obsługa złącza DVI
kabel

Złącza
Dla urządzeń i akcesoriów

Pamiętaj, aby w pełni wykorzystać możliwości podłączanych urządzeń i akcesoriów, podłączaj je do przeznaczonych do ich obsługi zoptymalizowanych portów.

MSI H110M PRO-D złącza

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
Intel Core i7
Intel Core i5
Intel Core i3
Intel Celeron
Intel Pentium
Gniazdo procesora
Socket 1151
Chipset
Intel H110
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
2 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 4 szt.
PCIe 3.0 x16 - 1 szt.
PCIe 3.0 x1 - 2 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
Front Panel Audio
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2 szt.
USB 2.0 - 4 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 3 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
Nie
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC887
Format
mATX
Szerokość
180 mm
Wysokość
235 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod x-kom
281628

Opinie

5,8/6
★★★★★✭
★★★★★✭
(5 opinii)
6
4
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Masz ten produkt?Pomóż innym w wyborze

Opinie użytkowników (5)

o MSI H110M PRO-D (PCI-E DDR4)
Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortuj od:
Najwyżej ocenione
Wyniki: 5 z 5 opinii
papuspapus
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
3 lata temu

Dobra płyta. Szkoda jedynie, że w BIOSie nie pokazuje temperatur procesora. Poza tym ok.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?71
BaxiuBaxiu
★★★★★★
3 lata temu

MSI dla mnie jest kluczową firmą, pełna zgodność z i5-6600, pamięć DDR4 i świetna sekcja zasilania, obecnie żadnych braków. ... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?14
laroklarok
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
3 lata temu

Dobry stosunek jakości do ceny. @papus: w biosie są pokazywane temperatury procesora. Brakuje tylko obsługi j.polskiego. Całość na +... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?50
DamianDamian
★★★★★★
Rok temu

Za taką kasę nie mam się do czego przyczepić, w swoim przedziale i na tej półce niszczy konkurencje.Dobry wybór do procka z zablokowanym mnożnikiem.100% polecam MSI... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?20
Nixonu4uNixonu4u
★★★★★☆
2 lata temu

Płyta kupiona na potrzeby serwera NAS. Ostatecznie ze względu na swoje możliwości wylądowała w HTPC, a płytka z HTPC trafiła do NAS. Za te pieniądze super inwestycja.... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?20