Drukuj
Do porównania
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 1
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 2
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 3
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 4
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 5
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 1
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 2
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 3
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 4
MSI B360M MORTAR TITANIUM - 422614 - zdjęcie 5
Drukuj
Do porównania

MSI B360M MORTAR TITANIUM

od: MSI|kod x-kom: 422614
 • Obsługiwane procesory:Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3
 • Format:mATX
 • Gniazdo procesora:Socket 1151
 • Chipset:Intel B360
specyfikacja MSI B360M MORTAR TITANIUM
Przewiń do pełnej specyfikacji
449,00 zł
Drukuj
płyta główna

MSI B360M MORTAR TITANIUM
Dla entuzjastów i wymagających graczy

MSI B360M MORTAR TITANIUM to płyta główna należąca do rodziny MSI ARSENAL GAMING, wyposażona jest w wyjątkowo wytrzymałe, wykonane z litego metalu platerowane radiatory i charakteryzuje się agresywną stylistyką, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi doskonałą zabawę.

Zaprojektowana została w celu pełnego wykorzystania możliwości wielordzeniowych procesorów Intel® Coffee Lake 8. i 9. generacji z podstawką LGA 1151. Model ten zapewnia najlepsze wrażenia w grach VR, generuje dźwięku o jakości studyjnej oraz oferuje złącze Turbo M.2 i obsługę pamięci Intel Optane.
Z kolei Mystic Light RGB umożliwia stworzenie niezwykłego oświetlenia, które podkreślało będzie gamingowy wygląd stanowiska.

MSI B360M MORTAR TITANIUM płyta główna dla entuzjastów i wymagających graczy
odczyt zapis

Obsługa pamięci Intel® Optane™
System Turbo M.2 z technologią NVMe i funkcją X-Boost

Intel® Optane™ to nowy cud techniki przynoszący znaczącą poprawę wydajności w grach zwiększając szybkość pracy napędów i urządzeń pamięci masowej. Technologia ta buforuje dane w celu przyspieszenia pracy urządzeń pamięci masowej i sprawia, że Twój system jest jeszcze szybszy.

Ciesz się możliwością błyskawicznego uruchamiania systemu oraz szalenie szybkim ładowaniem aplikacji i danych. Dzięki interfejsowi M.2 PCI Express Gen3 x4 mogącemu przesyłać dane z szybkością do 32 GB/s, system Turbo M.2 jest ponad 5 razy szyby od typowego połączenia realizowanego za pośrednictwem magistrali SATA III.

Funkcja X-Boost automatycznie wykrywa napędy SSD i optymalizuje ich pracę. Dzięki temu komputer będzie pracował nie tylko bardzo szybko, ale również zmaksymalizowana zostanie wydajność zainstalowanej w nim pamięci masowej.

Wszystkie znajdujące się na płycie złącza M.2 i U.2 obsługują interfejs zgodny z technologią NVMe. Dzięki temu możesz natychmiast załadować swoje ulubione gry i zawsze stawiać się jako pierwszym, na wirtualnym polu bitwy.

MSI B360M MORTAR TITANIUM Intel® Optane, Turbo M.2, NVMe, X-Boost
wytrzymałość

Jakość, która nigdy nie zawiedzie
System Steel Armor

Za sprawą rygorystycznych testów jakości przeprowadzanych w najbardziej ekstremalnych warunkach, firma MSI może zagwarantować, że płyta główna, którą otrzymają do swoich rąk użytkownicy, jest niezawodnym profesjonalnym urządzeniem o wyjątkowej, wysokiej jakości.

Złącza MSI PCI Express Steel Armor uzbrojone zostały w większą liczbę punktów lutowniczych łączących je z płytą główną. Dzięki temu fizyczne połączenie gniazd PCI-E z płytą główną jest znacznie bardziej wytrzymałe pod względem mechanicznym, a ponadto chroni to również sygnały przesyłane magistralą PCI Express przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Podwójne zabezpieczenie ESD z podwójną warstwą uziemiającą znajdującą się dookoła otworów montażowych, zapobiega powstawaniu wyładowań elektrostatycznym (ESD), chroniąc tym samym płytę główną przed uszkodzeniami.

 • JAPOŃSKIE KONDENSATORY charakteryzują się niską zastępczą rezystancją szeregową i zwiększoną żywotnością.
 • TYTANOWE DŁAWIKI znacznie mniej się nagrzewają i mają o 30% lepszą efektywność energetyczną, co pozwala na większą wydajność podkręcania i zapewnia wyższą stabilność.
 • DŁAWIKI DARK CHOKE charakteryzują się specjalną konstrukcją rdzenia, która pozwala obniżyć temperaturę ich pracy przy zachowaniu wysokiej wydajności prądowej, lepszej efektywności energetycznej i stabilności.
MSI B360M MORTAR TITANIUM System Steel Armor
nutka muzyka dźwięk

Komponenty audio klasy premium
System Audio Boost

W trakcie gry możesz cieszyć się najbardziej wciągającymi wrażeniami dźwiękowymi. System MSI Audio Boost zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości komponentów audio klasy premium. W ten sposób gracze mogą doświadczyć zapierających dech w piersiach efektów dźwiękowych, które pozwalają stworzyć najbardziej ekscytującą rozgrywkę.

System Audio Boost został opracowany z myślą o stworzeniu wysokiej jakości urządzeń audio z wbudowanym wzmacniaczem, które oferują graczom wyraźną przewagę nad przeciwnikami podczas rozgrywki. Zlokalizuj swoich wrogów z zamkniętymi oczami używając do tego celu systemu Audio Boost.

 • Redukcja trzasków
 • Odizolowane od reszty podzespołów obwody audio
 • Dedykowany procesor dźwięku High Definition Audio
 • Rozdzielone warstwy audio dla lewego i prawego kanału
 • Wysokiej jakości kondensatory audio nadają dźwiękowi ciepłe brzmienie
 • Pozłacane złącza audio pozwalające uzyskać optymalną jakość dźwięku 7.1
MSI B360M MORTAR TITANIUM System Audio Boost
internet

Płynna rozgrywka za sprawą karty sieciowej Intel® LAN
Dominuj w grach, dzięki niskim czasom opóźnienia

Ciesz się płynną rozgrywką za sprawą karty sieciowej Intel® LAN. Redukuje ona obciążenie procesora i oferuje przy tym również wyjątkowo wysoką przepustowość podczas transmisji pakietów TCP i UDP. Oznacza to, że procesor może być w trakcie pracy znacznie bardziej efektywnie wykorzystywany, co przekłada się na uzyskiwanie znacznie większej liczby FPS-ów podczas gry.

MSI GAMING LAN Manager automatycznie klasyfikuje i ustala priorytety dla wrażliwych na opóźnienia gier online. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się niskimi czasami opóźnień i najlepszymi wrażeniami podczas sieciowych rozgrywek.

Płytę główną wyposażono w 15-kilowoltowy system zabezpieczający komputer przed przepięciami z sieci LAN, które to przepięcia mogą pochodzić od wyładowań atmosferycznych lub od ładunków elektrostatycznych. Ochronie podlega złącze LAN, które został zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić najlepsze działanie sieci.

MSI B360M MORTAR TITANIUM Płynna rozgrywka za sprawą karty sieciowej Intel LAN
podświetllenie

Podświetlenie Mystic Light
Spersonalizuj swój gamingowy sprzęt

Ta gamingowa płyta główna wyposażona została w umieszczone pod nią podświetlenie LED, które zapewniają chłodny gamingowy blask wewnątrz obudowy. Podobnie jak barwy wojenne, oświetlenie to sprawia, że twoja rozgrywka stanie się bardziej wciągająca.

Ponadto złącze Mystic Light Extension zapewnia intuicyjny sposób sterowania dodatkowymi taśmami świetlnymi RGB podłączanymi do systemu komputerowego, bez potrzeby korzystania z oddzielnych kontrolerów RGB. Wystarczy podłączyć dowolny, zasilany napięciem 12 V pasek świetlny LED RGB do 4-pinowego złącza Mystic Light Extension RGB-Strip i zsynchronizować kolory z każdym stylem oświetlenia.

MSI B360M MORTAR TITANIUM Podświetlenie Mystic Light
chłodzenie

Pełna kontrola chłodzenia
Możliwość zastosowania chłodzenia wodnego

Rozbudowany układ regulatora PWM firmy MSI i ulepszony projekt obwodów elektrycznych sprawiają, że nawet najbardziej zaawansowane procesor klasy i7 mogą pracować z pełną prędkością na płytach głównych MSI. Płyta główna wyposażona jest w wystarczającą liczbę w pełni sterowanych złączy, służących do podłączania wentylatorów. Wysokiej jakości materiały i inteligentna optymalizacja pracy wentylatorów przyczyniają się do prawidłowego chłodzenia wszystkich istotnych komponentów komputera.

Optymalizacja do chłodzenia wodnego
Dedykowane do współpracy z pompami wodnymi złącze PIN obsługuje urządzenia pobierające prąd o wartości do dwóch amperów, co daje pełną kontrolę nad prędkością pracy pompy wodnej. Wyraźnie zaznaczona strefa „keep-out-zone” pozwala na łatwą i bezpieczną instalację i idealne dopasowanie urządzeń.

MSI B360M MORTAR TITANIUM Pełna kontrola chłodzenia
3D

Wirtualna rzeczywistość (VR)
Funkcja „One Click to VR”

W produktach MSI zaszyte zostały najlepsze z najnowszych technologii, które związane są z generowaniem wirtualnej rzeczywistości i pozwalają one użytkownikowi w sposób płynny doświadczyć wyjątkowych wrażeń w świecie VR. Zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie muszą być odpowiednio dostrojone, aby doświadczenia w świecie VR były płynne. Funkcja „One Click to VR” sprawia, że bardzo szybko i łatwo można przygotować system do obsługi aplikacji i gier VR. Jedno kliknięcie przestawia wszystkie kluczowe komponenty na ich najwyższą wydajność i zapewnia, że inne aplikacje nie będą wpływać na wirtualną przygodę.

MSI B360M MORTAR TITANIUM vr ready

 

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
Intel Core i7
Intel Core i5
Intel Core i3
Gniazdo procesora
Socket 1151 (Intel Core 8 i 9 gen.)
Chipset
Intel B360
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-2666 MHz
DDR4-2400 MHz
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 4 szt.
M.2 - 2 szt.
PCIe 3.0 x16 - 2 szt.
PCIe 3.0 x1 - 2 szt.
USB 3.1 Gen. 2 (USB 3.1) - 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
Front Panel Audio
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
DisplayPort - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB Type-C - 1 szt.
USB 3.1 Gen.2 - 1 szt.
USB 2.0 - 4 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 5 szt.
S/PDIF - 1 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
AMD CrossFireX
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC892
Format
mATX
Szerokość
243 mm
Wysokość
243 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod x-kom
422614

Opinie

5,0/6
★★★★★☆
★★★★★☆
(1 opinia)
6
0
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Masz ten produkt?Pomóż innym w wyborze

Opinie użytkowników (1)

o MSI B360M MORTAR TITANIUM
Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortuj od:
Najwyżej ocenione
Wyniki: 1 z 1 opinii
Ka3QperKa3Qper
★★★★★☆
Rok temu

Płyta działała bez zarzutu przez 7 dni, aż nieoczekiwanie zaczęła głupieć. Najpierw zgubiła sterowniki HD Audio Realteka i przełączyła je na AMD HD Audio (brak sygnału na portach MIC i Audio na płycie; komunikat, że HA Audio obsługiwane jest przez HDMI). Potem nie wyłączała zasilania przy zamknięciu lub restarcie PC z Win10 i z BIOS. Reinstalacja Win10 nie pomogła. Helpdesk zaproponował odesłanie do serwisu, ale wystarczyło odpiąć grafę AMD, reinstalować Realteka i ponownie podpiąć kartę. Śmiga... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?35
Dlaczego x-kom?
 • 99% pozytywnych opinii 99% pozytywnych opinii
 • 17 lat na rynku 17 lat na rynku
 • 15 dni na zwrot towaru 15 dni na zwrot towaru
 • Odbiór osobisty za 0 zł Odbiór osobisty za 0 zł