Jaki prezent do 100 zł? Nasze inspiracje

Skoro tu jesteś, szukasz prezentu, prawda? Zakładamy, że masz już ustalony budżet i domyślasz się, o czym marzy Twój przyszły obdarowany. Jeśli nie wiesz, również się nie martw – wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Czytaj dalej i sprawdź, jakie prezenty znajdziesz do 100 zł.

Spis treści:

  1. Prezenty uniwersalne
  2. Prezent dla fotografa
  3. Prezent dla aspirującego wokalisty
  4. Prezent dla gracza
  5. Prezent dla kogoś, kto często podróżuje
  6. Prezent dla sportowca
  7. Prezent dla dziadka lub babci
  8. Prezent dla gwiazdy Instagrama

W kategorii "prezent do 100 zł" najłatwiej wybrać akcesoria. Ich odpowiedni dobór zależy przede wszystkim od potrzeb osoby, którą chcesz obdarować. Zastanów się, jakie urządzenia posiada, jak często ich używa i w jakich warunkach. Następnie wybierz akcesorium, które jej to ułatwi oraz uprzyjemni. Jeśli dalej nie wiesz, to po prostu zapytaj. To nie zbrodnia, a jeśli już, to przynajmniej nie gorsza niż nietrafiony prezent 😉

prezenty ponad standard

 

 

Prezenty uniwersalne

Łatwo można założyć, że każdy z nas używa laptopa, tabletu lub smartfona. W takim przypadku doskonałym jego uzupełnieniem mogą być różnego typu akcesoria, a szczególnie te, które także go ochronią przez uszkodzeniami. Oprócz tego zazwyczaj masz możliwość wyboru spośród różnych modeli, dzięki czemu łatwo dopasujesz wygląd prezentu do oczekiwań bliskiej osoby.

W przypadku laptopa może to być wygodna torba, plecak lub etui typu sleeve, które umożliwi bezpieczne przenoszenie go nawet w damskiej torebce. Podobnym typem prezentu jest tutaj także etui lub case na smartfona. Taki gadżet jednocześnie pozwala spersonalizować wygląd telefonu, jak i zabezpiecza go przed uszkodzeniem.

Zobacz propozycje uniwersalnych prezentów do 100 zł: etui na laptopa, torby na laptopa, plecaki na laptopa

 

 

Prezent dla fotografa

Dla tego, kto nie potrafi żyć bez swojego aparatu i ciągle coś nowego fotografuje, świetnym pomysłem na prezent są akcesoria fotograficzne.

Nasz zapalony fotograf ucieszy się na pewno ze statywu, który pozwoli mu rozwinąć możliwości (nieco ograniczane do tej pory drżącymi rękami). Przyda mu się też wygodna torba, w której zmieści lustrzankę wraz z zestawem obiektywów i zapasowymi akumulatorami. Pożyteczna będzie również kolejna karta pamięci, która za chwilę zapełni się kolejnymi setkami zdjęć.

prezent dla fotografa dla 100 zł
 

Możesz wybrać dla niego statyw w zestawie z wyzwalaczem, który umożliwi wykonywanie wyraźnych, dobrze wyostrzonych zdjęć bez konieczności poruszania aparatem. To może być także wymarzony prezent dla aspirującego blogera lub vlogera – zarówno zrobienie sobie samodzielnie sesji zdjęciowej, jak i nagranie wideo bez statywu jest znacznie trudniejsze. Statyw przyda się nie tylko do użytku z profesjonalną lustrzanką, ale także z kompaktowym aparatem fotograficznym lub nawet smartfonem (niektóre modele).

Zobacz propozycje prezentów dla fotografa: statywy, torby na aparaty i etui na karty pamięci, wyzwalacze, karty pamięci

 

 

Prezent dla aspirującego wokalisty

Tutaj mamy dwie propozycje. Po pierwsze, do nagrywania własnych interpretacji utworów niezbędny jest dobrej jakości mikrofon. Na początek najlepiej wybrać prosty model. Z czasem, gdy okaże się, że miłość do śpiewania to nie chwilowe hobby, lecz pasja na całe życie, na pewno sprawi sobie lepszy – lub zażyczy pod kolejną choinkę ??

W tym miejscu przechodzimy do drugiego pomysłu - aby podłączyć mikrofon do laptopa, często niezbędna jest zewnętrzna karta dźwiękowa. Podłącza się ją do portu USB i dzięki temu masz do dyspozycji dodatkowe złącza jack dla mikrofonu i słuchawek lub głośników. Owszem, w niektórych laptopach podłączysz je do standardowego złącza jack, ale wiele modeli (szczególnie tych najbardziej kompaktowych) ma wbudowane tylko złącze słuchawkowe.

Zobacz propozycje prezentów: mikrofony, karty dźwiękowe

 

 

Prezent dla gracza

W pierwszej kolejności nasuwają się gry – na komputer lub konsolę. Łatwo znaleźć interesujący tytuł w cenie do 100 zł – i to nawet wśród nowych pozycji. Więcej na temat nowych tytułów, które świetnie nadają się na prezent, przeczytasz w naszym kolejnym poradniku.

Jaki prezent dla gracza?

Pozostałe możliwości to akcesoria gamingowe: joystick, pad lub kierownica ucieszą niejednego gracza, zwłaszcza miłośników gier wyścigowych. Możesz go także wyposażyć w słuchawki do gier.

Zobacz propozycje prezentów dla graczy: kontrolery do gier, klawiatury gamingowe, gry

 

Prezent dla kogoś, kto często podróżuje

Dla kogoś, kto często podróżuje, po Polsce i dalej, świetnym prezentem są akcesoria do telefonu. Szczególnie te, które pozwolą dłużej się cieszyć naładowaną baterią.

Wśród nich przede wszystkim powerbank. Może to być także ładowarka samochodowa. Wszystko zależy od tego, czym na co dzień podróżuje. W zorganizowanej komunikacji różnie bywa z działającymi gniazdkami elektrycznymi, więc bezpieczniej jest mieć ze sobą już naładowany akumulator. We własnym samochodzie za to można sobie pozwolić na ładowanie urządzenia w trakcie jazdy, prosto z gniazdka zapalniczki.

Jeśli nasz podróżnik lubi także dobrą muzykę, warto go wyposażyć w głośnik przenośny, który pozwoli mu na słuchanie ulubionych rytmów w dowolnym miejscu. Taki głośnik przydaje się także jako zamiennik dla zestawu car audio.

prezenty dla często podróżujących
 

Dla tych, którzy podróżują z laptopem, trafionym prezentem będzie wytrzymała torba, etui lub plecak na laptopa, wszelkiego rodzaju przejściówki i huby oraz bezprzewodowe peryferia (szczególnie myszy).

Trafionym prezentem może się także okazać lampka USB, która w skuteczny sposób pozwala doświetlić klawiaturę w czasie pracy w ciemnym przedziale.

Na czas podróży samochodem przydaje się także przetwornica samochodowa, która pozwoli uzupełnić poziom naładowania baterii w trakcie jazdy. Jeśli chcesz pozostać w kontakcie, podaruj jej lub jemu modem do internetu mobilnego. Możesz wybrać także kamerę internetową dobrej jakości, która zapewni lepszą jakość wideo niż wbudowany moduł w laptopie.

Zobacz prezenty dla podróżujących: powerbanki, ładowarki samochodowe, torby, etui i plecaki na laptopahuby, bezprzewodowe myszy, przetwornice samochodowekamery internetowe

 

 

Prezent dla sportowca

Miłośnicy sportów cenią sobie prezenty, które ułatwiają dbanie o kondycję. Tutaj świetnym wyborem jest opaska naramienna z etui na smartfon czy też powerbank lub wygodne bezprzewodowe słuchawki. Jeśli Twój sportowiec ma już smartwatcha, możesz dobrać do niego odpowiedni pasek lub bransoletę.

Zobacz prezenty dla sportowców: opaski naramienne, powerbanki, słuchawki bezprzewodowe, akcesoria do smartwatchy

 

 

Prezent dla dziadka lub babci

Jeśli chcesz pozostać z nim w kontakcie, wybierz dla niego prosty w obsłudze, klasyczny telefon. Taki model jest też bardziej trwały. Wytrzyma nawet liczne upadki na ziemię i noszenie w torebce.

Zobacz prezenty dla dziadka lub babci: telefony komórkowe

 

 

Prezent dla gwiazdy Instagrama

Jeśli znasz kogoś, kto nie rusza się bez telefonu nawet do pokoju obok, zaopatrz jego lub ją w akcesoria do smartfona. Może to być uchwyt, który pozwoli mieć telefon w zasięgu wzroku i bez łamania prawa nawet w trakcie jazdy samochodem (choćby po to, żeby skorzystać z nawigacji), statyw lub stylowe etui. Dobrym pomysłem może być także stacja dokująca, która umożliwi jednoczesne naładowanie kilku urządzeń: np. dwóch smartfonów, tabletu i czytnika e-booków.

Zobacz prezenty dla tych, którzy zawsze przy sobie mają smartfona: kijki do selfie i statywy na smartfonyuchwyty samochodowe, etui i case'y na smartfony, stacje dokujące

Sprawdź także nasze pozostałe poradniki: