Jaki prezent do 300 zł? Nasze inspiracje

Niektórzy twierdzą, że istnieje jeden sposób na trafiony prezent świąteczny — umieszczenie w pudełku paragonu. W najgorszym przypadku podarunek trafi tam, skąd przyjechał. My natomiast wierzymy w magię Świąt oraz moc przemyślanych wyborów. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten poradnik. Poznaj nasze prezentowe inspiracje i wybierz świąteczne upominki dla Twoich bliskich.

W poradniku znajdziesz propozycje prezentów do 300 zł. By ułatwić Ci właściwe przemyślenie wyboru, nasze sugestie podzieliliśmy na kategorie dopasowane do różnych stylów życia i typów osobowości. Wychodzimy bowiem z założenia, że prezent powinien być funkcjonalny. Używając go, obdarowana osoba na pewno mile wspomni tego, od kogo dostała podarek.

Spis treści:

  1. Prezenty dla zapracowanych
  2. Prezenty dla zapobiegliwych
  3. Prezenty dla zapalonych graczy
  4. Prezenty dla zakochanych w fotografii
jaki prezent do 300 zł
 
 

Prezenty dla zapracowanych

Święta to okres, w którym nawet najbardziej pochłonięte obowiązkami osoby na chwilę zwalniają, by spędzić nieco czasu z najbliższymi i odpocząć. A gdyby takich momentów było więcej? To możliwe.

Jeśli ktoś z Twoich bliskich jest typowym pracusiem, podaruj mu urządzenie lub akcesorium, które pomoże sprawnie radzić sobie z obowiązkami. Dzięki niemu nie tylko znajdzie więcej czasu dla rodziny i przyjaciół, ale także osiągnie swoje cele i zrealizuje ambicje. Co może być takim praktycznym gadżetem?

Zacznijmy od dyktafonu. Korzystając z niego, można nagrywać ciekawe pomysły, które pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach, np. podczas spaceru z dzieckiem. W dodatku można go użyć w czasie spotkań i prezentacji, jeśli tylko ich uczestnicy wyrażą zgodę na nagrywanie. Dostęp do plików dźwiękowych znacznie ułatwi zapracowanym osobom znajdowanie i zapamiętywanie cennych informacji. Będą przecież mogły zrobić to podczas zakupów, w autobusie, tramwaju, pociągu lub jadąc samochodem.

Dużo pracy to dużo ważnych danych, o których bezpieczeństwo należy zadbać. Oprócz zabezpieczeń systemowych warto korzystać też z wytrzymałych nośników. W naszej ofercie znajdziesz kompaktowe dyski twarde do zadań specjalnych. Wzmocniona obudowa zapewnia skuteczną ochronę przed efektami upadków i przypadkowych uderzeń. Co więcej, wybrane modele posiadają nawet certyfikat IP68. To oznacza, że są pyłoodporne i wodoszczelne. Uzupełnieniem takiego dysku będzie niewielki pendrive, najlepiej zamknięty w wytrzymałej obudowie i wyposażony w zabezpieczenie dostępu hasłem.

Zobacz propozycje prezentów dla zapracowanych: dyktafony, dyski zewnętrzne i przenośne, pendrive'y

 

Prezenty dla zapobiegliwych

W czasie przedświątecznej gorączki łatwo rozpoznasz osoby zapobiegliwe. Są one spokojne, opanowane, działają według planu. Starannie zapakowane świąteczne podarunki już czekają w ich szafach, tuż obok odpowiednich na różne warunki pogodowe butów. Zapobiegliwi po prostu lubią być gotowi na to, co może się wydarzyć. Ale czy da się wszystko przewidzieć? Jednej osobie nie będzie łatwo. Dlatego przyda się Twoja pomoc.

Co podarować zapobiegliwej osobie? Najlepiej gadżet, który pozwoli unikać nieprzyjemnych zdarzeń. Dobrym pomysłem może być zapoznanie się z szerokim wyborem akcesoriów do telefonów i smartfonów. Eleganckie etui lub szykowna obudowa nie tylko podkreślą gustowny wygląd urządzenia, ale także ochronią je przed efektami przypadkowych upadków. I w żadnym razie nie należy tu polegać na akcesoriach nieznanych marek. Po pierwsze mogą one nie być idealnie dopasowane do modelu. Po drugie ich wytrzymałość może znacznie odbiegać od deklarowanej na opakowaniu. Dobrym pomysłem będzie także powerbank, który pozwoli korzystać z odpowiednio zabezpieczonego telefonu jeszcze dłużej.

jaki prezent do 300 zl
 

Przejrzyj także akcesoria do laptopów. Tutaj wybór jest większy. Skuteczną ochronę zapewnią plecaki, torby oraz etui. Wybierając je, zwróć uwagę na wielkość, materiał oraz zabezpieczenia. W przypadku plecaków i toreb nieocenione okażą się wzmocnione paski i rączki, które poprawią bezpieczeństwo urządzenia. Coś jeszcze? Na pewno replikatory portów. Dzięki nim łatwiej będzie podłączyć do notebooka dodatkowe akcesoria. Wśród nich może znaleźć się czytnik linii papilarnych wpinany do portu USB. Bezpieczeństwa nigdy nie za wiele, prawda?

Zobacz propozycje prezentów dla zapobiegliwych: etui i obudowy na smartfony, folie ochronne na smartfony, powerbanki, etui na laptopy, torby na laptopy, plecaki na laptopy, replikatory portów i czytnik linii papilarnych

 

Prezenty dla zapalonych graczy

Skoncentrowani na grze, w ekspresowym tempie wciskają zaawansowane kombinacje przycisków, z radością przyjmując kolejne zwycięstwa. Często niemal zupełnie nieobecni w rzeczywistym świecie. Najłatwiej zaobserwować to w okresie świątecznym, kiedy rozpoczęcie kolacji wigilijnej albo rodzinnego obiadu opóźnia się o kolejną rundę lub jeszcze jeden mecz.

O tak, zapaleni gracze mają swój świat. Jeśli chcesz wybrać dobry prezent dla takiej osoby, musisz do niego wejść. Pierwszą propozycją są oczywiście gry. Tylko jak trafić z tytułem? Chociaż na chwilę wczuj się w rolę zwiadowcy. Najpierw prześledź najświeższe premiery. Później sprawdź, jakiego rodzaju tytuły lubi osoba, którą chcesz obdarować. Tutaj sytuacja może jednak zmieniać się dynamicznie. Gry dostępne są przecież na platformach dystrybucji cyfrowej. Dlatego koniecznie sprawdź nasz poradnik Jaki prezent dla gracza?

jaki prezent do 300 zl
 

Sprawdź też akcesoria gamingowe. Ich wybór jest przeogromny, a wpływ, jaki mają na wynik rozgrywki, nie do przecenienia. W kwocie do 300 zł kupisz sprzęt, który zadowoli zarówno amatorów, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Co więcej, łatwiej ustalisz, czy dana osoba potrzebuje akurat precyzyjnej i wytrzymałej myszki, podświetlanej klawiatury z mechanicznymi przyciskami, czy może wygodnego gamepada. Pamiętaj jednak, że taki prezent najprawdopodobniej od razu zostanie poddany testom. No cóż, najwyżej zasiądziecie do stołu po zakończeniu jeszcze jednej rozgrywki.

Zobacz propozycje prezentów dla zapalonych graczy: gry, myszki i klawiatury dla graczy, kontrolery do gier, akcesoria do konsol

 

Prezenty dla zakochanych w fotografii

Czy istnieje lepszy moment na wykonanie rodzinnej fotografii niż wspólne spotkanie przy choince? Może i tak. Ale zdjęcia robione przy akompaniamencie kolęd i szeleście niecierpliwie rozpakowywanych prezentów to urocza tradycja. Jeśli wśród Twoich bliskich jest ktoś, kto dobrze orientuje się w fotograficznych zagadnieniach, podaruj mu praktyczne akcesorium. Skorzystacie na tym wszyscy.

Wykonanie dobrej fotografii w pomieszczeniu wcale nie jest łatwe. Sporym utrudnieniem może być światło zastane, przez które zdjęcia doświetlone są tylko z jednej strony. Tutaj pomoże dobrej jakości blenda. Odbijając światło, pozwoli doświetlić widziane przez obiektyw osoby lub przedmioty. Dzięki temu żaden z członków rodziny nie skryje się w cieniu, a radosne uśmiechy na wszystkich twarzach będą jeszcze lepiej widoczne. Co ważne, blenda może być używana także w fotografii plenerowej. Większość modeli oferuje kilka rodzajów płaszczyzn, przez co modyfikacja efektów świetlnych jest o wiele łatwiejsza. To co, rodzinna fotografia wśród płatków prószącego śniegu?

Zobacz propozycje prezentów dla zakochanych w fotografii: gimbale, kijki do selfie, etui na aparat, statywy oraz inne akcesoria fotograficzne

A jakie są Twoje pomysły na prezenty dla bliskich Ci osób? Chętnie je poznamy. Może zainspirują nas do kolejnych poradników.

Sprawdź także nasze pozostałe poradniki: