Jaki prezent do 500 zł? Nasze inspiracje

Święta tuż-tuż. Wciąż szukasz wyjątkowego podarunku dla bliskiej Ci osoby? Odkryj nasze inspiracje. W tym poradniku znajdziesz propozycje prezentów do 500 zł. Sprawdź, co może sprawić ogromną radość Twojej drugiej połówce, rodzinie oraz przyjaciołom.

Postanowienia noworoczne. W wirze świątecznych przygotowań mówi się o nich bardzo często. Pomysłów na to, co zmienić, zazwyczaj nie brakuje. A gdyby tak prezent od Ciebie pomógł w realizacji planów? Przekonaj się, że to możliwe.

W poradniku:

  1. Prezenty dla tych, którzy liczą kalorie i chcą zadbać o kondycję
  2. Prezenty dla tych, którzy chcą zwiększyć wydajność pracy
  3. Prezenty dla tych, którzy chcą nadrobić czytelnicze zaległości
  4. Prezenty dla tych, którzy chcą realizować pasje
jaki prezent do 500 zł?
 

Prezenty dla tych, którzy liczą kalorie i chcą zadbać o kondycję

Uginający się pod ciężarem świątecznych specjałów stół zbytnio nie sprzyja kulinarnym wyrzeczeniom. No bo jak oprzeć się tym wszystkim aromatycznym i pięknie wyglądającym potrawom? Nawet perspektywa kilkunastu „cichych dni” z czekającą w łazience wagą nie jest wystarczającym argumentem. Tym bardziej że efektywny trening pozwoli szybko i skutecznie uporać się z nadprogramowymi kilogramami. Zwłaszcza gdy w odwodzie ma się specjalistyczne akcesoria.

Naszą pierwszą propozycją, która sprawdzi się zarówno w przypadku osób chcących doraźnie pozbyć się efektów świątecznego biesiadowania, jak i regularnie trenujących, są zegarki sportowe. Pełnią one funkcję sprawdzonych trenerów personalnych. Pomagają uczynić wysiłek fizyczny bardziej efektywnym, liczą kroki, a nawet wyznaczają nowe trasy. Dzięki temu znacznie łatwiej znaleźć motywację do dalszych treningów. Wybrane modele dotrzymają kroku sportowcowi na siłowni, a także wskoczą z nim do wody (tutaj warto pamiętać, aby sprawdzić maksymalną głębokość, na jaką zegarek sportowy może być zanurzony).

jaki prezent do 500 zł?

Ciekawymi akcesoriami dla biegaczy i rowerzystów są sensory pomiaru pulsu oraz liczniki rowerowe. Pierwsze dostarczą rzetelne informacje na temat aktywności serca podczas ćwiczeń. Drugie nie tylko mierzą prędkość przejazdu, ale też ułatwiają analizę trasy, podając średnie nachylenie, oraz wyliczają spalone kalorie. Dzięki nim dopasowanie treningu do indywidualnych oczekiwań i możliwości staje się jeszcze prostsze.

Niektórzy potrzebują specjalnej zachęty do ruchu. Dla nich sugerujemy wybrać jeden z monitorów aktywności. Młodszym z pewnością przypadną do gustu modele ozdobione wizerunkami postaci znanych z komiksów i filmów. I to nie tylko dlatego, że są stylowe. Ich niewątpliwy atut stanowią też preinstalowane aplikacje, które udostępniają dodatkowe funkcje, gdy odnotują, że dzienny plan treningowy został wykonany. W naszej ofercie znajdziesz też modele przeznaczone dla starszych osób. Do ćwiczeń motywują one statystykami codziennych wyników, które można porównać z osiągnięciami znajomych i przyjaciół.

Zobacz propozycje prezentów dla liczących kalorie i dbających o kondycję: zegarki sportowe, pulsometry, monitory aktywności

 

Prezenty dla tych, którzy chcą zwiększyć wydajność pracy

Koniec roku. Kilka długo wyczekiwanych dni wolnego. Czas spotkań w bliskim gronie, przemyśleń, a także poszukiwania sposobu na to, jak przyśpieszyć karierę. I w tym przypadku bezcennym wsparciem mogą okazać się różne urządzenia.

Zacznijmy od tych, którzy część obowiązków wykonują w domowym zaciszu. Spędzanie kilkunastu godzin przed ekranem męczy oczy. No chyba że ma się monitor z funkcją Eye Care. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli wyposażonych w technologie redukujące niebieskie światło oraz migotanie obrazu. Dzięki nim praca nie jest uż tak wyczerpująca dla wzroku.

Kolejne praktyczne akcesorium do domowego biura to skaner. Dzięki niemu nadanie dokumentom, notatkom i zdjęciom cyfrowej formy trwa tylko chwilkę, a jakość będzie naprawdę zadowalająca. Praktycznym rozwiązaniem są także skanery przenośne. Oferują one, co prawda niższą rozdzielczość, lecz doskonale sprawdzają się czasie wyjazdów służbowych.

W kontekście wyjazdów służbowych nie sposób nie wspomnieć o nawigacjach samochodowych. W cenie do 500 zł możesz nabyć dobrej jakości urządzenie, które pozwoli odnaleźć się na terenie całej Europy. Zadbaj także o to, aby wybrany przez Ciebie model miał bezpłatny dostęp do aktualizacji. To znacznie ułatwi obdarowanemu/obdarowanej planowanie tras. Mając na uwadze bezpieczeństwo i spokój osoby często wyjeżdżającej, rozważ też zakup wideorejestratora. Taki gadżet pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz wielu mandatów. A jeśli posiada funkcję trybu parkingowego, będzie bezcennym dowodem w przypadku uszkodzenia samochodu pod nieobecność kierowcy.

Na koniec jeszcze jeden przydatny gadżet, zwłaszcza dla tych, którzy często biorą udział w prezentacjach i różnych wystąpieniach. To prezenter. Zaawansowane modele pozwalają nie tylko przełączać slajdy, lecz również zarządzać czasem oraz aktywować inne moduły przygotowanego wystąpienia (np. nagrania).

Zobacz propozycje prezentów dla chcących zwiększyć wydajność pracy: monitory z technologią ochrony wzroku, skanery, wideorejestratory, nawigacje samochodowe, prezentery

 

Prezenty dla tych, którzy chcą nadrobić czytelnicze zaległości

Tutaj wybór może być tylko jeden: czytnik ebooków. W przedziale cenowym do 500 zł znajdziesz modele, które dają dostęp do wielu tytułów, a także zapewniają wygodną lekturę w niemal każdych warunkach. Co więcej, czytniki wyposażone w złącze wi-fi pozwalają na dzielenie się ulubionymi książkami, ich fragmentami, a nawet własnoręcznie sporządzonymi notatkami.

Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu, uwzględnij ilość pamięci wewnętrznej, rozdzielczość (minimum to 800×600), rodzaj ekranu, a także rodzaje obsługiwanych plików tekstowych. Dobrej jakości czytnik e-booków może stać się początkiem wspaniałej przygody w świecie literatury.

Jeśli możesz nieco przekroczyć budżet 500 zł, bardzo dobrym wyborem jest czytnik z podświetlanym ekranem. Takie modele umożliwiają lekturę także wtedy, gdy światło zewnętrzne jest niewystarczające. W sam raz na podróż autobusem, pociągiem lub wieczorne oddawanie się czytelniczej przyjemności przy wyłączonym świetle.

Warto dodać, że czytnik e-booków jest prezentem naprawdę uniwersalnym. Korzystając z niego, swoją wiedzę mogą poszerzać wykonawcy różnych profesji i pasjonaci rozmaitych dyscyplin.

Zobacz propozycje prezentów dla tych, którzy chcą nadrobić czytelnicze zaległości: czytniki ebook

 

Prezenty dla tych, którzy chcą realizować pasje

Nowy rok to świetny moment na to, by z jeszcze większym zapałem poświęcić się pasjom lub spróbować swoich sił, stawiając czoła zupełnie nowym wyzwaniom.

Wspaniałym prezentem dla wszystkich miłośników rysowania są tablety graficzne. Wybrane modele doskonale sprawdzają się jako podarunek dla tych, którzy dopiero zaczynają historię z rysowaniem. Dostęp do profesjonalnego oprogramowania oraz dziesiątek kursów i samouczków pozwala wypracowywać i doskonalić indywidualny styl i w pełni wykorzystać potencjał urządzenia.

jaki prezent do 500 zł?

Bardziej zaawansowani użytkownicy na pewno docenią modele, które ułatwią wykonywanie ilustracji w określonym stylu (np. mangowym) oraz pracę nad wymagającymi projektami.

Dostępne w tym przedziale cenowym tablety artystyczne są modelami piórkowymi. Grafiki wykonuje się specjalnym, bardzo czułym rysikiem, którym przesuwa się po tablecie. Efekty widoczne są na ekranie komputera. W obróbce prac i nadawaniu im jak najlepszej jakości pomogą z kolei dedykowane programy.

W tym przedziale cenowym znajdziesz także jeszcze szerszy wybór akcesoriów fotograficznych. Zewnętrzne lampy błyskowe, wielofunkcyjne i wytrzymałe statywy, wysokiej jakości akumulatory oraz podstawowe obiektywy profesjonalne uzupełnią kolekcję każdego miłośnika fotografii.

Zobacz propozycje prezentów dla tych, którzy chcą realizować swoje pasje: tablety graficzne, obiektywy, akcesoria fotograficzne

A jakie prezenty Ty wybierzesz dla bliskich Ci osób?

Sprawdź także nasze pozostałe poradniki: